Aktualności SYSLOP

Sprawdź co działo się w systemie SYSLOP w styczniu 2024

Styczeń 2024 był miesiącem, w którym dwa województwa korzystały z systemu SYSLOP 

 

Styczeń był miesiącem, w którym Główny Inspektorat Ochrony Środowiska wydał skutecznie w systemie aż  14 komunikatów!

W województwie mazowieckiem wydano 3 komunikaty – wszystkie dotyczyły pyłu zawieszonego PM10.

W województwie małopolskim wydano 11 komunikatów – również wszystkie dotyczyły pyłu zawieszonego PM10.

Ponadto w Małopolsce Urząd Marszałkowski wydał 15 komunikatów automatycznych, czyli informujących o ryzyku wystąpienia przekroczenia średniodobowego poziomu dopuszczalnego – 50 μg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Komunikaty automatyczne stanowią ostrzeżenie dla osób szczególnie wrażliwych. Mają one charakter informacyjny i ostrzegawczy dla ochrony wrażliwych grup ludności.

 

Warsztaty w ramach katowickiej konferencji SYSLOP

Zdjęcie autorstwa Freepik

Nowi Użytkownicy – coraz więcej jednostek organizacyjnych przy JST dołącza do korzystania z Systemu Lokalnych Ostrzeżeń Publicznych

W styczniu przeprowadziliśmy 6 szkoleń dla Użytkowników z województwa mazowieckiego. 

4 z nich odbyły się na początku miesiąca i były integralną częścią spotkań informacyjnych dotyczących aktualizacji programu ochrony powietrza.

W pozostałych 2 szkoleniach brali udział przedstawiciele JST oraz przedstawiciele ich jednostek organizacyjnych. Szkolenie wprowadzało Użytkowników w nową funkcjonalność  – zapraszanie jednostek ze swojego terenu do korzystania z SYSLOP. 

Serdecznie dziękujemy za liczny udział w szkoleniach! W tych ostatnich zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania, bo w jednym warsztacie udział brało aż 250 osób!

Każde z takich spotkań stanowi dla nas cenne źródło informacji – to dzięki Wam dowiadujemy się w jaki sposób dopasować system do Waszych potrzeb. Zebraliśmy wartościowe opinie, które pozwolą nam usprawnić działanie narzędzia. 

W poniedziałek 1 lutego zanotowaliśmy prawie 150 nowych kont w systemie, które zostały stworzone w wyniku zaproszenia przez przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego!

Pamiętaj, że jeśli masz trudności lub potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z nami! 

Obraz: Screenshot: Post na Facebooku - Infografika o złym stanie powietrza, 3. stopień zagrożenia, przekroczenie PM 10 (50 µg/m³)
wsparcie@syslop.pl
formularz kontaktowy w systemie SYSLOP
Najczęściej czytany

Jak działa SYSLOP?

SYSLOP jest narzędziem wspierającym wszystkie płaszczyzny procesu powiadamiania i wdrażania w życie obowiązków prawnych wynikających 
z Planów Działań Krótkoterminowych. Dowiedz się więcej o jego działaniu oraz problemach jakie rozwiązuje.