Aktualności SYSLOP

Portal dla mieszkańców – czyste powietrze w zasięgu ręki lokalnej społeczności!

SYSLOP przeznaczony jest dla instytucji, a co dla mieszkańców? 

System Lokalnych Ostrzeżeń Publicznych SYSLOP to narzędzie wspierające komunikację międzyinstytucjonalną w obszarze komunikatów dotyczących jakości powietrza. System ułatwia komunikację między JST a lokalną społecznością poprzez możliwość integracji z portalami w mediach społecznościowych czy webwidgety na stronie internetowej.

Co jednak, jeśli mieszkańcy chcieliby być informowani o pojawiających się komunikatach bezpośrednio?   

Jest taka możliwość! Równolegle do oprogramowania SYSLOP uruchomiliśmy portal dla mieszkańców – serwis internetowy, z którego może skorzystać każdy zainteresowany tematyką czystego powietrza! Wchodząc na stronę portal.syslop.pl każdy w łatwy sposób może sprawdzić jak wygląda sytuacja w jego okolicy:

 

Warsztaty w ramach katowickiej konferencji SYSLOP

Zdjęcia z Portalu dla mieszkańców – portal.syslop.pl

Każdy zainteresowany może również założyć konto w portalu dla mieszkańców!

Po kliknięciu w prawym górnym rogu strony w opcję Zarejestruj się możemy utworzyć konto, dzięki któremu spersonalizujemy informacje, które chcemy otrzymywać. Po zalogowaniu się do systemu, w sekcji Ustawienia możemy wskazać jaki region nas interesuje (gmina lub powiat) oraz jaką drogą chcemy otrzymywać powiadomienia o nowych alertach – smsowo, mailowo czy tylko po zalogowaniu do aplikacji. 

Na portalu możemy także sprawdzić wszystkie wydane alerty, które uporządkowane są według daty publikacji.

Zachęcamy do zapoznania się z portalem – dzięki temu będziesz mógł pozostawać na bieżąco ze stanem jakości powietrza w swojej okolicy nawet jeśli nie masz możliwości śledzić informacji przekazywanych przez Twoją jednostkę samorządu terytorialnego.  

Warsztaty w ramach katowickiej konferencji SYSLOP

Zdjęcia z Portalu dla mieszkańców – portal.syslop.pl

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące portalu dla mieszkańców – skontaktuj się z nami! 

Obraz: Screenshot: Post na Facebooku - Infografika o złym stanie powietrza, 3. stopień zagrożenia, przekroczenie PM 10 (50 µg/m³)
wsparcie@syslop.pl
formularz kontaktowy w systemie SYSLOP
Najczęściej czytany

Jak działa SYSLOP?

SYSLOP jest narzędziem wspierającym wszystkie płaszczyzny procesu powiadamiania i wdrażania w życie obowiązków prawnych wynikających 
z Planów Działań Krótkoterminowych. Dowiedz się więcej o jego działaniu oraz problemach jakie rozwiązuje.