Aktualności SYSLOP

W dniach 22-23 lutego 2024 odbyło się Forum Czystego Powietrza w Warszawie

W dniach 22 – 23 lutego 2024 roku odbyło się Forum Czystego Powietrza w Warszawie. 

Wydarzenie zorganizowane było przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, Mazowiecką Agencją Energetyczną sp. z o.o. i Miastem Stołecznym Warszawa.

W ciągu dwóch dni zorganizowano kilka sesji tematycznych. Dużo uwagi poświęcono zjawisku ubóstwa energetycznego, którym w całej Polsce zagrożonych jest blisko 20% gospodarstw domowych. Ubóstwo energetyczne to sytuacja, w której ktoś nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego, akceptowalnego poziomu komfortu termicznego w swoim miejscu zamieszkania. Ten rodzaj ubóstwa ma też miejsce wtedy, gdy dostęp do takich usług i produktów energetycznych jak np. ciepła woda, ogrzewanie, chłodzenie, oświetlenie i energia do zasilania urządzeń jest poważnie ograniczony ze względu na dochody lub stan techniczny zamieszkiwanych pomieszczeń.

W trakcie forum zorganizowano również sesje tematyczne poświęcone strategiom walki ze smogiem, działaniom na rzecz czystego powietrza oraz działaniom na rzecz zmniejszenia emisji z transportu. Poruszono temat zagrożeń, szans i wyzwań związanych z transformacją energetyczną.

Obraz: Screenshot: Post na Facebooku - Infografika o złym stanie powietrza, 3. stopień zagrożenia, przekroczenie PM 10 (50 µg/m³)

Forum Czystego Powietrza – 22.02.2024 

 

System SYSLOP został zaprezentowany w ramach sesji “Informacja, edukacja, współpraca”. Mieliśmy szansę opowiedzieć o całym procesie uruchomienia systemu, podsumować pierwszy miesiąc jego funkcjonowania i wskazać nasze największe wyzwania, do których z jednej strony zaliczamy ciągły rozwój narzędzia, a z drugiej zachęcenie pozostałych 14 województw do jego użytkowania.  

Obraz: Screenshot: Post na Facebooku - Infografika o złym stanie powietrza, 3. stopień zagrożenia, przekroczenie PM 10 (50 µg/m³)

Forum Czystego Powietrza – 23.02.2024 

 

Najczęściej czytany

Jak działa SYSLOP?

SYSLOP jest narzędziem wspierającym wszystkie płaszczyzny procesu powiadamiania i wdrażania w życie obowiązków prawnych wynikających 
z Planów Działań Krótkoterminowych. Dowiedz się więcej o jego działaniu oraz problemach jakie rozwiązuje.